Strona główna

Kontakt

IKONA SzkoleniaSzkolenie pracowników jest jedną z fundamentalnych i ustawicznych inwestycji przedsiębiorstwa realnie przekładającą się na funkcjonowanie firmy, zapewniając jej zdolność operacyjną do wykonywania statutowej działalności.

Usługa oparta na zapewnieniu „Funkcjonalności Infrastruktury Technicznej” wiąże się ze wzrostem wymagań stawianych kompetencjom pracowników, budowaniem umiejętności pracy zespołowej, współdziałania i dzielenia się wiedzą.
Według analiz danych dotyczących incydentów i awarii, większość zgłoszonych przestojów w instalacjach o krytycznym znaczeniu wynika bezpośrednio z błędu ludzkiego. Błąd ludzki obejmuje błąd popełniony przez osobę wykonującą daną procedurę, lecz co ważniejsze, świadczy o błędnych decyzjach zarządczych popełnionych w zakresie obsady personelu i jego szkolenia.

Program szkoleń w zakresie procedur utrzymania ruchu i konserwacji infrastruktury.
Każdy obiekt utrzymywanie zgodnie z zasadą zapewnienia „Funkcjonalności Infrastruktury Technicznej” powinien mieć wdrożony program szkolenia pracowników w ramach obowiązków pracy, ze szczególnym uwzględnieniem:

  1. zasad pracy na instalacji lub w budynku o krytycznym znaczeniu,
  2. procedur prowadzenia eksploatacji i utrzymania ruchu (wszystkie istniejące i obowiązujące zasady, procesy i procedury dotyczące eksploatacji i utrzymania),
  3. procedur awaryjnych i procedur testów funkcjonalnych,
  4. schematu organizacyjnego w łańcuchu zależności i współdziałania służb technicznych i utrzymaniowych,
  5. matrycy działania i odpowiedzialności poszczególnych członków zespołu i sposób przepływu informacji,
  6. czynności, zasobów i metod postępowania dla przeprowadzenia konserwacji/napraw urządzeń, instalacji i systemów,
  7. podnoszenia posiadanych kwalifikacji dla wyznaczonych pracowników wykonujących istotne czynności operacyjne lub serwisowe,

Program szkoleń powinien być jednoznacznie zaplanowany i powinien mieć przygotowany właściwy materiał merytoryczny. Szkolenia powinny być udokumentowane w sposób formalny zgodnie z obowiązującą w przedsiębiorstwie polityką jakości.

Zasada 5xP

stanowi filar profesjonalnej usługi utrzymania ruchu opartej o zasadę zapewnienia „Funkcjonalności Infrastruktury Technicznej o znaczeniu krytycznym”

Serwerownie info o autorze

  
O administratorze serwisu

 

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni na wydziale budowy eksploatacji siłowni okrętowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w systemach nadzoru instalacji technicznych. Swoje doświadczenie zdobywał w pracy w międzynarodowych koncernach: Honeywell, Schneider Electric i Johnson Controls. Pasjonat procesu zapewnienia funkcjonalności jak również podnoszenia efektywności energetycznej i budownictwa zrównoważonego.

FOIL ATS736 Wrobel 140710 cmyk

Posiada akredytację Uptime Institute nr.736 

W przypadku pytań: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.poczta1