Strona główna

Kontakt

IKONA 3 kola zebateZasada 5xP - filary serwisu opartego o zasadę zapewnienia „Funkcjonalności Infrastruktury Technicznej”

Profesjonalizm

- udokumentowane działanie w oparciu o wdrożoną najlepszą praktykę oraz system szkoleń, procedury czynności serwisowych - indywidualnie dostosowane do obiektu i rodzaju wykonywanych czynności (np. nadzór, eksploatacja, serwis, remont) oraz strukturę organizacyjną, która jest właściwie opisana i wdrożona w jej funkcjach i zależnościach na każdym szczeblu zarządzania. 

 

Planowanie

- wszystkie aspekty działalności serwisu są zaplanowane i monitorowane, co umożliwia uruchomienie wymaganych procesów i procedur z odpowiednim wyprzedzeniem oraz planowanie koniecznych zasobów do realizacji podjętych zobowiązań. 

 

Praktyka

- wdrożone procesy i procedury są zawsze konsekwentna wykonywane przez personel z zachowaniem ścisłej dyscypliny dla zapewnienia realizacji każdego zadania lub procedury w ten sam sposób, bez względu na to, kto je wykonuje. 

 

cmms2

Produktywność

 - organizacja lub jej pojedynczy członkowie potrafią korzystać z wdrożonych procesów i procedur oraz zgromadzonej wiedzy, a także potrafią uzyskać do niej dostęp dla realizacji każdego działania o które mogą być proszeni. Wszystkie osoby funkcyjne są wspomagane profesjonalną aplikacją CMMS (Computerised Maintenance Management Systems) w zakresie planowania, gromadzenia, przechowywania oraz analizy danych i tworzenia i korzystania z procedur. 

 

Pro-aktywność

- pracownicy przedsiębiorstwa są ustawiczne zaangażowani w działania zmierzające do ciągłej poprawy wdrożonych procesów i procedur, zwiększania produktywności, likwidowania barier na każdym szczeblu zarządzania.

Zasada 5xP

stanowi filar profesjonalnej usługi utrzymania ruchu opartej o zasadę zapewnienia „Funkcjonalności Infrastruktury Technicznej o znaczeniu krytycznym”

Utrzymanie ruchu

Zapewnienie ciągłego ruchu jest następstwem pracy szeregu służb oraz zależy od wielu czynników, będących często poza kontrolą tych służb.

Utrata funkcjonalności

Baza raportów z awarii Uptime Instytut podaje, że głównymi przyczynami utraty funkcjonalności są braki w zarządzaniu, działania personelu obsady i błędne procedury operacyjne.

Przyczyny incydentów

73% wszystkich przerw w dostępie do infrastruktury będących następstwem utraty funkcjonalności, jest skutkiem bezpośrednich błędów ludzkich.

Serwerownie info o autorze

  
O administratorze serwisu

 

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni na wydziale budowy eksploatacji siłowni okrętowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w systemach nadzoru instalacji technicznych. Swoje doświadczenie zdobywał w pracy w międzynarodowych koncernach: Honeywell, Schneider Electric i Johnson Controls. Pasjonat procesu zapewnienia funkcjonalności jak również podnoszenia efektywności energetycznej i budownictwa zrównoważonego.

FOIL ATS736 Wrobel 140710 cmyk

Posiada akredytację Uptime Institute nr.736 

W przypadku pytań: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.poczta1